Biografije učesnika

Dragan Močević je preduzetnik i osnivač prve domaće PR agencije u BiH s kancelarijama u Banjaluci i Sarajevu. Pre 10 godina pokrenuo je projekat PROACTIVE, regionalnu edukativnu konferenciju o odnosima s javnošću, a kasnije i druge edukativne projekte PR Akademija, Sarajevo PR Open, PR Club i takmičenje PR Challenge. U poslednjih dvanaest godina vodio je mnoge projekte u oblasti odnosa s javnošću. Trenutno je savetnik u agenciji Prime Communications. Autor je projekta “Porodične firme – stub razvoja ekonomije” koji provodi Centar za edukaciju Pro educa.

Miloš Savić je partner u konsultantskoj kompaniji WM Equity Partners iz Beograda (Srbija) i portfolio je menadžer u kompaniji za upravljanje investicionim fondovima FIMA Invest iz Beograda (Srbija). Ima bogato radno iskustvo u transakcijama promene vlasničke strukture domaćih i regionalnih kompanija, kao investitora i kao savetnik na strani prodaje i kupovine kapitala. Vodio je nekoliko velikih projekata reorganizacije i transformacije domaćih kompanija stvarajući vrednost kroz realizaciju mera operativnog i finansijskog restrukturiranja. Aktivno sarađuje sa IFC-om u Srbiji na promociji i primeni dobre prakse korporativnog upravljanja u srpskim kompanijama. Milos poseduje CFA charter od 2014. godine. Od 2015. godine poseduje i licencu portfolio menadžera koju izdaje Komisija za Hartije od Vrednosti RS. Od iste godine član je i udruženja profesionalaca iz oblasti restrukturiranja. Miloš govori engleski jezik.

Bojana Vranješ ima petogodišnje iskustvo na poslovima iz oblasti privrednog prava i savjetovanja iz domena korporativnog upravljanja. Završila je više treninga organizovanih od strane International Finance Corporation (IFC). Bojana je diplomirala na pravnom fakultetu univerziteta u Banjoj Luci i ima položen pravosudni ispit.  

Milica Čalija, mama troje dece i preduzetnica, kreira magiju ovsenih kolača "Anđeli" nastalih po originalnoj recepturi porodice Čalija. Anđeli postoje skoro šest godina, prisutni su u svim velikim lancima, izvoze se u zemlje regiona, a od decembra 2018. imaju i svoju kafe-prodavnicu. Milica je počela karijeru pre 15 godina kao televizijski voditelj i autor na RTS-u, paralelno sa tim je pisala knjigu pripovedaka koju je nagradio legat “Borislav Pekić”. Potom radila kao urednik u magazinu Elle, pa izvršni urednik magazina Jolie. Šest godina života posvetila je korporativnoj karijeri u industriji hrane i konditora, najpre kao PR menadžer, potom direktor korporativnih komunikacija, i na posletku direktor marketinga. Danas više ne veruje u korporacije već u ličnu inicijativu i sopstveni proizvod. Diplomirani je profesor italijanskog jezika, sertifikovani trener za javne nastupe od Media Training Worldwide, New York , TEDx govornik I biznis mentorka u nekoliko mentorskih programa. Veruje da svako od nas ima moć da promeni stvari na bolje, zbog toga je osnivačica udruženja građana Divna Mama, koje promoviše važnost svesti da je mama pre svega žena koja ne sme da zanemari svoje potrebe. Amaterski se bavi mjuziklom, sluša, audio knjige dok vozi, ali misli da je stari dobri povez neprevaziđena forma. Poznanici kažu da joj je najveća veština što ume imenicu "ljubav" da pretvori u glagol.

Mina Rakićević je rođena u Beogradu 1975. godine. Osnovnu školu i gimnaziju završava u Beogradu, nakon toga studije molekularne biologije na University of East Anglia, a potom produkcije na The Royal Academy of Dramatic Art u Velikoj Britaniji. Nakon završenih studija vraća se u Beograd 2000. godine gde započinje karijeru u produkciji radom u Produkcijskoj kući Mreža, zatim TV B92, a potom u marketinškim agencijama Publicis i Leo Burnett. 2009. godine priključuje se porodičnom biznisu u firmi Delikos i zajedno sa ocem i tetkom radi na lansiranju suvomesnatih proizvoda pod brendom “Kosmajska delikatesna radionica”. Nakon očeve smrti, 2013. godine, Mina preuzima vodjenje firme na čijem je čelu ostvarila zavidne rezultate. Dobitnica je nagrade Udruženja poslovnih žena Srbije “Cvet uspeha za žena zmaja” 2017. godine u kategoriji Porodičnog preduzetništva i finalista je u izboru Ernst & Young Preduzetnik 2017. godine. Udata je i ima sina.

 

Vladimir Pavlović, CFA Partner i Direktor ima bogato 15 godišnje iskustvo na srpskom finansijskom tržištu, radeći kako na kreiranju zakonskog i institucionalnog okvira (Narodna Banka Srbije, Centralni registar HoV), tako i kao aktivan učesnik na finansijskom tržištu (Direktor BDD FIMA International, portfolio menadžer fonda FIMA ProActive). Od osnivanja kompanije WM Equity Partners, obavlja funkciju Direktora Društva. Učesnik je u restrukturiranju više kompanija, bilo kroz proces izrade Plana reorganizacije, bilo kroz druge oblike restrukturiranja. Diplomirao je i magistrirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, a doktorirao na Fakultetu Političkih Nauka (oblast finansiranja lokalne samouprave). Od 2006. godine ima CFA zvanje. Od 2013. godine aktivno participira na projektima unapređenja korporativnog upravljanja kompanija u Srbiji.

Katarina Đulić je vanredni profesor ekonomije na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju. Ona je i viši konsultant u KPMG, Beograd od januara 2012. godine, kao i član upravnog odbora Centra za visoke ekonomske studije u Beogradu. G-đa Đulić je diplomirala prava na Pravnom fakultetu u Beogradu. Magistrirala je prava (Northwestern University, School of Law) i državnu upravu (Harvard University, JFK School of Government) u Americi. Ima doktorat iz ekonomije sa Ekonomskog Fakulteta u Beogradu. Pre nego što je se pridružila KPMG, g-đa Đulić je pet godina bila rukovodilac projekta unapređenja korporativnog upravljanja u Srbiji i Crnoj Gori u Međunarodnoj finansijskoj korporaciji (IFC), delu Svetske banke koji pomaže održivi razvoj privatnog sektora. Kao rukovodilac tog projekta g-đa Đulić je jedan od tvoraca Kodeksa korporativnog upravljanja Beogradske berze, Scorecard-a korporativnog upravljanja za a.d. Beogradske berze, Scorecard-a korporativnog upravljanja za d.o.o. Privredne komore Srbije, Kodeksa korporativnog upravljanja Montenegroberze i Scorecard-a korporativnog upravljanja za a.d. Montenegroberze. G-đa Đulić je takođe jedan od tvoraca novog Kodeksa korporativnog upravljanja Privredne komore Srbije (2012). Kao konsultant IFC, g-đa Đulić je 2013. sprovela istraživanje o ženama članicama odbora diektora u Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Srbiji. Pre IFC-a, ona je radila kao pravni savetnik u firmama u Beogradu i Njujorku. Radila je u Ministarstvu Finansija Republike Srbije, prvo kao savetnik ministra a potom kao pomoćnik ministra za finansijski sistem. Radila je i u pravnom odeljenju Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) u Londonu. G-đa Đulić je bila član upravnog odbora DDOR, Novi Sad, član nadzornog odbora Jubanke, Beograd i predsednik nadzornog odbora Centralnog registra za hartije od vrednosti Republike Srbije.

Evin Pešić / Odrastala sam u porodici umetnika sa puno ljubavi i još od kad znam za sebe, oduvek sam crtala i slikala. To je bila i ostala moja najveća ljubav i strast. Tako da sam završila slikarstvo i magistrirala vajarstvo u želji da se bavim poslom koji jako volim. 1969. U ateljeu mog oca je sve i počelo. On je pokretač cele priče. Od njega sam najviše naučila radeći sa njim. To je porodični biznis sa tradicijom i uglavnom baziran na uslužnoj štampi, a sa stečenim znanjima i mogućnostima krenuli smo da radimo nešto kreativnije i nešto za sebe. Kombinacija ornamenata sa pravoslavnih crkvi i paterna sa srpskih ćilima u igri sa geometrijskim formama jarkih i čistih boja, koji daju notu modernog i dizajnerski prepoznatljivog rukopisa. Kerefeke to su stvari koje su šarene, zabavne, vesele, pozitivne, originalne, harizmatične i sa sa blagim humorom gde se spaja nespojivo. Dosta nalik meni. U sve njih sam unela i utkala sav svoj duh i svet. Kerefeke su bedževi, magneti, šolje, stalci za nakit, ali i majice, bluze, suknje, haljine i helanke. Smatram da je zdrava porodica osnovna ćelija društva. Kao mama preduzetnica inspiraciju nalazim svuda oko sebe, a posebno u mojim bližnjima koji su moja glavna podrška, moja inspiriracija, moja deca, ćerka Nia i sin Jug. Moj suprug, roditelji, moja sestra. Uspela sam, a uspeh je zarazan i opijajući. Radim ono što volim – a ima li veće sreće od toga. Ostvarena sam. Kao umetnica, mama i poslovna žena. Jer osmesi za mene i jesu najbolja nagrada i uspeh, a cilj mojih Kerefeka jeste da šire pozitivnu energiju.

Miljan Baćović ima 22 godine bogatog radnog staža, od toga najveći broj godina u međunarodnoj špediciji. Trenutno obavlja funkciju direktora društva u Transportšoped-u, kompaniji za međunarodnu, unutrašnju špediciju i javna skladišta koja uspešno posluje dugi niz godina. Magistrirao je i doktorirao na fakultetu Ekonomskih nauka u Beogradu. Jedan vremenski period radio je kao redovni i vanredni profesor na visokoj strukovnoj školi za ekonomiju. Autor je knjige : “Kolektivni radni sporovi i njihovo rešavanje“. Od 1999. je ovlašćeni međunarodni ocenjivač QMS-a., od 2008. je carinski zastupnik. Predsednik je organizacionog tima u Privrednoj komori za elektronsko poslovanje u oblasti saobraćaja.

Stanko Krstin je predsednik Unije poslodavaca Vojvodine od 2011. godine. Vlasnik i direktor kompanije ’’Pre-Print’’ doo iz Novog Sada, koja se bavi grafičkom delatnošću, uvozom i distribucijom repromaterijala za grafičku industriju, dizajn i pripremu štampe, kao i tehničkom podrškom u fleksografskoj štampi. Kompanija uspešno posluje više od 20 godina. Rođen 1956. godine u Odžacima. Diplomirani ekonomista, školovao se i radio u Srbiji i Nemačkoj. Deo svog radnog veka proveo je u kompanijama ’’Hipol’’ Odžaci i Hicoop’’ Novi Sad. - Potpredsednik Unije poslodavaca Srbije, član Izvršnog odbora i Predsedništva od 2012. godine - Član Socijalno-ekonomskog saveta AP Vojvodine od 2011. godine - Član Saveta za zapošljavanje AP Vojvodine od 2011. godine - Član Socijalno-ekonomskog saveta Grada Novog Sada od 2012. godine - Član Radne grupe Nacionalnog konventa EU za Poglavlje 20 od 2014. godine - Član nemačko-srpskog poslovnog udruženja DSW od 2010. godine - Potpredsednik hrvatsko-srpskog poslovnog udruženja HPK od 2015. godine (član od 2010.) - Nosilac Priznanja za porodično preduzetništvo, "VIP Biz partner za 2014. godinu" - Nosilac priznanja ”Ključ Dečjeg sela” Rukovodio implementacijom brojnih projekata Unije poslodavaca Vojvodine iz oblasti unapređenja socijalnog dijaloga, karijernog savetovanja i zapošljavanja mladih, mentoringa za novoosnovana preduzeća, smanjenje sive ekonomije i mnogih drugih. Za hobije nema slobodnog vremena, zaljubljen u Dunav.

 

Jovanka Hrvačević završava studije psihologije na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu. Praksu stručnog usavršavanja i osposobljavanja radila u Centru za mentalno zdravlje u Vršcu i u Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu. U profesionalnom smislu, zainteresovana je za oblast kliničke psihologije, ali i za upravljanje ljudskim resursima i organizacionu psihologiju. Uz završetak studija razmišlja o najboljim izborima za lični i profesionalni razvoj na početku karijere, a jedna od opcija je i rad u porodičnoj firmi Poliklinika Intertim, koju je osnovao njen otac.

Kosara Dangić Melentijević
Posle završenog Fakulteta ekonomije u Londonu i Parizu, krenula sam karijeru na relaciji Francuska-Srbija, da bih se ubrzo priključila timu CNBC Africa Report sa kojim sa bila u par zemalja Bliskog Istoka i Afrike. Od 2007. sam više u Srbiji gde sam radila na ekonomskim izvestajima, zatim nekoliko godina u sektoru marketinga na telekomunikacionim projektima u Africi. 2011.na 2012.. smo započeli planiranje porodičnog biznisa izgradnje prve zanatske grinfild pivare na Balkanu, Kabinet Brewery. Naša pivara je do sada skuvala preko 55 različitih vrsta piva, koja se izvoze u preko 20 zemalja na 5 kontinenata, a ponosmi smo jer smo osvojili niz domaćih i internacionalnih nagrada kako pivo, tako i za dizajn i razvoj poslovanja.