Biografije učesnika

Strahinja Radovanović rodjen je u Beogradu 2000. godine. Učenik je trećeg razreda XIII beogradske gimnazije. Bavi se omladinskim aktivizmom u tačno pet organizacija. Osnivač je i predsednik humanitarne organizacije, Omladinske grupe “Promena”, kao i Interact kluba Beograd Čukarica, prvog podmlatka Rotary kluba u Beogradu. Od 2016. godine, kao glavni i odgovorni urednik , uredjuje časopis “Tinejdžer”, Informativne redakcije mladih Kulturnog centra “Čukarica”. Kao član Unije srednjoškolaca Srbije učestovao je u realizaciji brojnih projekata za mlade kao što su Aktivacija mladih, Budućnost za #5, Konferencija “(NE)uključenost u sistem”. Trenutno radi na organizaciji konferencije Beogradskog modela Ujedinjenih nacija- BIMUN JUNIOR 2018. Strahinja Radovanović je radoholičar, željan da menja svet oko sebe. Uveren je da se teškim radom sve može postići i da je upravo to ključ uspeha.

Anđelka Miladinović je diplomirala i magistrirala na Filološkom fakultetu u Beogradu, grupa Srpska književnost i jezik. Radi sa osnovcima i srednjoškolcima u Matematičkoj gimnaziji u Beogradu. Objavljuje stručne i naučne radove iz oblasti savremene srpske poezije, narodne kulture i tradicije. Posebna oblast njenog interesovanja jeste primena savremenih informacionih tehnologija u nastavi. Dva puta je osvojila nagradu na konkursu Digitalni čas koji organizuje Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija. Ima školski blog (srpskiumg.wordpress.com). Voli svoj posao.

Dragan Varagić je bloger i online strateg. Bavi se savetodavnim uslugama iz oblasti poslovne primene Interneta. Vlasnik je bloga www.draganvaragic.com, servisa za online distribuciju saopštenja PRobjave.com i osnivač projekta www.bloggersnetwork.org.rs. Koordinator je specijalističkih strukovnih studija iz E-poslovanja www.iimeuro.uns.ac.rs, FTN, Novi Sad. Predavač na ITS Beograd.
Zajedno sa Valentinom Kuletom je izdao knjigu "Kako do posla u 21. veku + 444 saveta za uspešnu karijeru" koja daje osvrt na inovacije u sferi obrazovanja i daje savete mladim ljudima o tome kako da odaberu najbolju profesiju za sebe.

Aleksandra Martinović je osnivač udruzenja drug nije meta i direktor portala srbijadanas.com. Diplomirala sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a postdiplomske studije zavrsila na Fakultetu organizacionih nauka. Drustveno odgovorne kampanje (CSR) treba da su obaveza svake kompanije i svakog pojedinca jer se kroz njih stvara i drustveno odgovaran sistem u kome je mnogo lakse raditi i praviti poslovne rezultate. I zato, svako od nas treba da izabere drustveno odgvoronu nisu kojoj ce dati svoj maksimum zelje i rada kako bi stvari krenule napred. Srbija danas.com je izabrala borbu protiv vrsnjackog nasilja i borbu za drugarstvo! Pridruzite nam se!

Vanja Ristić rođena je u Beogradu 1992. godine. Završila je antropologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a trenutno je na interdisciplinarnim master studijama Kulturnih politika i menadžmenta. Trenerica je ritmičke gimnastike, ali i nevladine organizacije Centar E8. Radila je na mnogim projektima namenijenim mladima, među kojima su Budi muško, Pazi Se(x) ̶ posvećen seksualnom i reproduktivnom zdravlju, kao i Program Ž koji se bavi osnaživanjem mladih devojaka, prevencijom nasilja, promocijom rodne ravnopravnosti i zdravih stilova života. Veruje u moć vršnjačke edukacije i celoživotnog učenja.

Dr Olga Hadžić je specijalizacije iz higijene i iz psihijatrije završila na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Autorka je i koautorka knjiga Jedite pametno i Bolji život iz dana u dan - kalendar mentalne i fizičke kondicije. Radila je stručnu redakturu više naslova iz zdravstvenog vaspitanja namenjenih deci i adolescentima. Objavila je više desetina tekstova koji se tiču ishrane i zdravstvene kulture i radila kao stručni saradnik na zdravstvenim portalima "Mandarina" i "Neću spanać" o zdravim stilovima života, pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja Republike Srbije. Autorka je akreditovanih programa "Zdravi stilovi života"i "Prevencija gojaznosti i poremećaja ishrane kod školske dece - Zajedno za zdravlje", namenjenih edukaciji prosvetnih radnika. Autorka je i realizatorka akreditovanih programa „Mentalno higijenski aspekti veštine asertivne komunikacije“ i „Konstruktivno rešavanje konflikata“. Radi kao lekar u Medigroup zdravstvenom sistemu.

Dragana Nešković rođena je u Beogradu, završila je psihologiju na Filozofskom fakultetu i edukaciju u oblasti psihoterapije. Rad sa mladima je oduvek njena inspiracija, mesto susreta i rasta i značajan deo njenog angažovanja u nevladinom sektoru (aktivizam mladih, psihosocijalna podrška, promocija civilnog društva). Realizovala je veliki broj seminara i radionica iz oblasti komunikacije, medijacije, psihosocijalne podrške mladima i rada sa marginalizovanim i ranjivim grupama. Nakon iskustava u korporativnom sektoru i oblasti marketinga vraća se svojoj „prvoj ljubavi“, direktnom radu sa ljudima kroz psihološko savetovanje i psihoterapijski rad. Danas radi kao psiholog, psihoterapeut u psihološkom savetovalištu Mozaik, i značajan deo populaciji sa kojom radi su tinejdžeri, mladi ljudu u u „izazovima“ odrastanja. Živi i radi verujući da je kontakt, susret i odnos dve osobe lekovit i kao takav velika inspiracija za promenu, lični rast i razvoj.




Uroš Bogdanović ima 21 godinu i dolazi iz Zaječara. Završio je Gimnaziju u Zaječaru kao đak generacije, a trenutno je student III godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Pored studiranja bavi se i fotografijom, muzikom, glumom, sportom i omladinskim aktivizmom. Obožava biciklizam i skijanje, kao i dobar rokenrol! Kao osoba obolela od dijabetesa aktivista je Udruženja za borbu protiv dijabetesa Grada Beograda - Plavi krug, a bavi se i zastupanjem prava osoba sa dijabetesom na evropskom i globalnom nivou u saradnji sa Međunarodnom Dijabetes Federacijom - IDF.

Milica Perić ima 21 godinu i dolazi iz Novog Sada. Studira multimediju u Novom Sadu, bavi se jutjubom već skoro 5 godina, odakle je mladima uglavnom poznata kao Kovalska zbog svog istoimenog kanala, jedna je od autora i organizatora Balkan Tube Festa, a zajedno sa istim timom je jedan od osnivača Balkan Tube Space agencije zbog koje se malo više okrenula marketingu i društvenim mrežama. Mahom kroz svoje jutjub kanale je sarađivala sa većinom većih kompanija na našim prostorima, učestvovala je na dosta festivala i konferencija među kojima je i TeenTalk na kojem učestvuje već treću godinu za redom. Vrlo je svestrana, bavi se orijentalnim plesom, u slobodno vreme i fotografijom, voli da čita i piše, obožava da igra igrice i za sebe smatra da je pravi tinejdžer u duši.

 

Jelica Greganović je rodjena 1964. godine u Kragujevcu. Jedan je od osnivaca i prva urednica informativne redakcije Radija B92, kao i najcitanija blogerka VIP Bloga B92. Radila je kao novinar i dopisnik iz Slovenije za brojne srpske medije, trenutno radi za Politikin Zabavnik, Bazar i TV Prvu. Do sada je objavila jednu deciju knjigu i osam zbirki kratkih, humoristickih prica, medju kojima su i bestseleri: Prici nikad kraja, Osmeh za svaki dan, Zovem se Mama i Zovem se Mama 2. Majka je troje dece.

Milica Čalija, mama troje dece i preduzetnica, kreira magiju ovsenih kolača "Anđeli" nastalih po originalnoj recepturi porodice Čalija. Počela je karijeru pre 15 godina kao televizijski voditelj i autor na RTS-u, paralelno sa tim je pisala knjigu pripovedaka koju je nagradio legat “Borislav Pekić”. Potom radila kao urednik u magazinu Elle, pa izvršni urednik magazina Jolie. Šest godina života posvetila je korporativnoj karijeri u industriji hrane i konditora, najpre kao PR menadžer, potom direktor korporativnih komunikacija, i na posletku direktor marketinga. Danas više ne veruje u korporacije već u ličnu inicijativu i sopstveni proizvod. Diplomirani je profesor italijanskog jezika, sertifikovani trener za javne nastupe od Media Training Worldwide, New York , TEDx govornik I biznis mentorka u nekoliko mentorskih programa. Veruje da svako od nas ima moć da promeni stvari na bolje, zbog toga je osnivačica udruženja građana Divna Mama, koje promoviše važnost svesti da je mama pre svega žena koja ne sme da zanemari svoje potrebe. Amaterski se bavi mjuziklom i članica je škole mjuzikla Eudven. Sluša audio knjige dok vozi, ali misli da je stari dobri povez neprevaziđena forma. Poznanici kažu da joj je najveća veština što ume imenicu "ljubav" da pretvori u glagol.

Dr Gabrijela Grujić Garić rođena je 29. marta 1971. godine u Beogradu. Na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu na odseku za Opštu muzičku pedagogiju osnovne studije završila je 1994. godine sa srednjom ocenom 9,13 i ocenom 10 (deset) na diplomskom ispitu iz Metodike muzičke nastave. Poslediplomske studije završila je na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu 1998. godine, pošto je položila sve propisane ispite sa srednjom ocenom 9,66 i odbranila magistarsku tezu. Diplomu o stečenom naučnom stepenu doktora pedagoških nauka stekla je na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu 2009. godine. Dr Gabrijela Grujić Garić ima bogato nastavno iskustvo, koje uključuje dvadeset tri godine rada u oblasti predškolskog, osnovnoškolskog, srednjeg, višeg i visokog obrazovanja. Na Učiteljskom fakultetu u Beogradu je zaposlena od 2007. godine, a 2012. godine stiče zvanje docenta. U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, član je različitih komisija za reformu obrazovanja od 2011.godine. Pod pokroviteljstvom Švajcarske Vlade završila je obuku za dualno obrazovanje prestižnog Centra KOF Swiss Economic Institute čiji je direktor dr Ursula Renold, ekspert za dualno obrazovanje Švajcarske. U periodu od septembra 2016 do septembra 2017 obavljala je funkciju savetnika ministra prosvete nauke i tehnološkog razvoja za dualno obrazovanje. Na fukciji pomoćnika ministra za strateško planiranje od septembra 2017. 2016 godine objavljena joj je biografija u Oxford’s Book Successful People of Serbia. Svojim angažovanjem u različitim oblastima – kao žena-preduzetnik, univerzitetski profesor, saradnik Dečjeg kulturnog centra i inicijator brojnih humanitarnih, obrazovnih i umetničkih programa, prenosi studentima i deci vrednosti u koje veruje – poštovanje, istrajnost, iskrenost, nacionalnu osvešćenost i druge. Majka je Magdalene, Mateje i Maksima.

Prof. dr Olivera Kontić-Vučinić Zavšila je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, gde je stekla i zvanje magistra, a potom i doktora medicinskih nauka. Od 1991. godine zaposlena je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije, gde je stekla zvanje specijaliste ginekologije i akušerstva. Na klinici je obavljala poslove Šefa Jedinice terapije fetusa, a od 2010. godine, kad je osnovan Odsek za perinatalnu i reproduktivnu genetiku i endokrinologiju KGA KCS, rukovodi njegovim radom. Od 1999. godine radi najpre kao asistent i docent, a zatim i profesor na Medicinskom fakultetu univerziteta u Beogradu. Stalni je predavač na predmetu ginekologija i akušerstvo na Visokoj medicinskoj školi VMA. Prof. dr Kontić Vučinić je bila i direktor Škole ultrazvuka u ginekologiji, obstetriciji i reproduktivnoj medicini srpskog udruženja za ultrazvuk u ginekologiji i akušerstvu i stalni predavač u Školi za perinatalnu medicinu. U okviru kontinuiranog usavršavanja u zemlji i inostranstvu boravila je godinu dana na postdoktorskim studijama iz feto-maternalne medicine na prestižnoj School of medicine, Yale University, New Haven, USA, gde je stekla i titulu Visiting professor. Autor je i koautor u 162 naučne publikacije. Zbog svog značajnog doprinosa radu udruženja, 2013. godine je izabrana za Generalnog sekretara South East European Society of Perinatal Medicine, a 2016. godine je postala President Elect ovog udruženja.

Sanda Stanković Diplomirala i završila master studije iz psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu, na kome trenutno radi doktorsku tezu na temu partnerskih odnosa. Bavi se racionalno-emotivnom i kognitivno-bihejvioralnom terapijom (REBT) i predaje u Visokoj medicinskoj školi strukovnih studija „Milutin Milanković“. Godinama u okviru Centra za edukaciju i savetovanje Katalista radi na projektima koji se tiču mladih. Držala je veliki broj radionica za mlade na teme rodnih stereotipa, nasilja u partnerskim odnosima, seksualnosti, emotivnih veza, i odnosa prema sopstvenom telu.

Olivera Stefanović Stanković Dvedesetdvogodišnje iskustvo u medijima i rad sa klijentima omogućili su joj dobru komunikaciju kao osnovni element i sredstvo za rad. Zadovoljstvo joj je raditi i stvarati uspešne kampanjei to joj je životni poziv. Završila je Fakultet za trgovinu i bankarstvo smer ekonomija. Godine 1997. usavršavala se u školi za Public relations (PRA). Radila je na TV Politika, TV Palma, Yu Info, Kanal D, Radio Index, kao novinar i urednik, pisala za novine Argument. Novi pravac u karijeri započela je 2003. godine u magazinu „Mama,, i ,,Trudnoća“, kada je pokazala inovacije u oblasti PR-a. Vrlo brzo je postala advetising direktor u toj izdavačkoj kući i na karakterističan i inovativan način započela da uvezuje pr i advertising. Od 2008.godine karijeru je nastavila u izdavačkoj kući Adria media Serbia, gde je nakon godinu i po dana postala vođa advertising tima za print i online. Uporedo je radila na mnogim projektima kao sto su Beogradska Rolerijada, Dečiji sajam, Lady fair. TV karijera joj je pomogla da upozna mnoge ljude sa kojima i danas sarađuje, a projektima na kojima je radila i danas se uspešno realizuju. Smatra da „Lepa reč i gvozdena vrata otvara“, a optimizam i pozitivizam mnogo pomažu u radu. Vlasnik je agencije za PR Proglas i vodi emisiju na televiziji Studio B ,,Vodič kroz dijabetes,,.

Marta Hadžimanov rođena je u Beogradu 2000. godine. Od ranog detinjstva bavi se muzikom, prvenstveno pevanjem i komponovanjem. Dobitnica je mnogobrojnih nagrada na muzičkim takmičenjima- vokalnim, klavirskim i takmičenjima iz teorije muzike i solfedja. Od 2016. godine počinje da uči glumu i amaterski se bavi istom, u dramskoj školi "Prvi koraci", u klasi Milorada Mandića Mande, a kasnije i u klasi Nebojše Glogovca. Marta se trenutno sprema i za svoju prvu filmsku ulogu, u adaptaciji filma "12 gnevnih ljudi" iz ’57 godine, pod okriljem svoje glumačke škole "Prvi koraci" i u režiji Jelene Marković. Marta nema dilemu kada je budućnost u pitanju i njen put se pred njom već jasno pruža. Jasno je da bi joj genetski kod mogao biti ispisan i notama. (J. Pantović, Blic 2017)

 

 

Milena Sretić rođena je 1990. godine u Beogradu. Završila je Treću beogradsku gimnaziju, potom Filološki fakultet (smer Srpska književnost i jezik), a postdiplomske studije završava na MEF fakultetu (Plansko procesni menadžment - izrada master rada u toku). Radi kao saradnik u nastavi na predmetima u oblasti Sociologija i mediji na MEF fakultetu, gde je i PR menadžer. Tokom studija radila je brojne poslove preko omladinskih zadruga – svako radno iskustvo je zlata vredno! Smatra da je obrazovanje lična vrednost koja se vremenom uvećava i neotuđiva je, a da su reči moćni saveznici u ostvarenju zamisli. Učenje je neprestani proces, i formalno obrazovanje je snažna osnova, ali neformalno obrazovanje nas ubedljivije izdvaja. Do sada je napisala određen broj blogova, marketinških tekstova, nekoliko pesama, intervjua i drugih jezičkih tvorevina. Uverena je da je odraz uspešne komunikacije slušanje sagovornika i odgovarajuće artikulisanje misli. Mlađima uvek kaže - ukoliko nešto radiš srcem i najbolje što umeš, onda si na pravom putu.

Maja Knežević rođena je 7.avgusta 1969. u Zrenjaninu. Osnovnu i srednju školu završila u Novom Sadu. Studirala Filozofski fakultet u Novom Sadu, Katedra za ruski jezik i književnost. Radila kao novinar u Radio televiziji Vojvodine od 1992 – 1997.,zatim na Novosadskom sajmu, do 2013., u Direkciji za integrisane korporativne komunikacije na poziciji Brend PR menadžer. U izdavačkoj kući „Čarobna knjiga“, bavila se marketingom ,brendingom i promotivnim aktivnostima. Bila dopisnik lista Danas, saradnik časopisa za promociju kulture i metnosti Nova misao, kao i nekoliko stranih časopisa iz oblasti književnosti. Učestvovala u organizaciji niza događaja iz oblasti kulture. Posle porodičnih putešestvija po svetu, trenutno živi u Beogradu. Roditelj Stefanu, Relji, Nikoli i Jani i ponosna vlasnica udomljene uličarke Džuli, rasa Dodž.

Jasminka Petrović (1960) studirala je španski jezik i književnost. Napisala je više od 30 knjiga za decu i mlade. Njene knjige prevedene su na dvadeset pet jezika, a neke od njih su i dramatizovane u pozorištima za decu u Beogradu, Sarajevu, Zagrebu i Stokholmu. Jasminka Petrović je bila urednik tinejdžerske emisije na radiju. Pisala je za mnoge časopise (Tik-Tak, Veliko dvorište, Huper, Politikin Zabavnik). Uređivala je National Geographic Junior na srpskom jeziku. Učesnik je u različitim programima i projektima koji podstiču dečju maštu i stvaralaštvo. Sa udruženjem Krokodil organizuje književni festival za decu Krokodokodil. Scenarista je dečje serije Kukuriku šou (RTS). Jedan je od osnivača Pokreta za poboljšanje kulture za decu i mlade Ura kultura. Inspiraciju pronalazi u razgovorima s decom. Veliku podršku dobija od porodice, rodbine i prijatelja. Voli jesen, more i vetar. U gimnazijskim danima imala je psa Arija, mučili su je zadaci iz matematike, bila je nesrećno zaljubljena i živela je na Zvezdari. Danas Jasminka veruje da su u ovom delu Beograda zvezde najlepše i najsjajnije. I dalje se druži s prijateljima iz VI beogradske.

Vladimir Marković LoOney rođen je u Beogradu (Srbija) 1980. Završio je filmsku i TV montažu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Vlasnik je video produkcije “Looneyrama”. Kao reditelj i montažer uglavnom radi muzičke spotove i TV emisije. Takođe je i bivše dete-zvezda (“Metla bez drške” i druge TV emisije), internacionalno objavljivani strip autor i muzički kantautor.

Marija Obrenović, Digital Account Director agencije Communis DDB. Premda je diplomirala na katedri za Orijentalnu filologiju i svoju karijeru započela kao asistent za Arapski jezik i književnost gde je radila do 2010. godine, Marija se vrlo brzo pronašla u svim poljima ljudske komunikacije. Digitalom se bavi od 2009. godine od kada radi sa vodećim internacionalnim i domaćim klijentima. Izazov joj je da ideje pretače u komunikacione platforme i strategije za pozicioniranje brendova. Uvek se trudi da pronađe nove, kreativnije načine komuniciranja sa potrošačima. Raduje se novim iskustvima i svakom danu koji donosi neka nova znanja. U slobodno vreme uživa u prirodi, trudeći se da fotoaparatom zabeleži najlepše doživljaje sveta oko sebe.

Milica Begović je mlada novinarka i producent iz Beograda. Kada je novinarstvo u pitanju pretežno se bavi kulturom, a posebnu pažnju posvećuje muzici i filmu. Bila je autor i voditelj/saradnik na nekoliko emisija kulturno-umetničkog sadržaja ("Jelen top 10" i "Pada plafon") i pomno prati alternativnu rok scenu u Srbiji. Fasciniraju je društvene mreže i novi mediji, a u slobodno vreme bavi se filmskom produkcijom i snimanjem muzičkih spotova.

Marko Đurić je profesionalni fotograf od 2010. Slobodno vreme najčešće iskoristim da pobegnem iz grada, da li biciklom ili kolima kako bi uživao u prirodi i napravio dobre fotke i snimke dronom. Svoju ljubav prema prirodi i pomaganju drigima je ove godine pretočio i članstvom u Gorsku Službu Spasavanja Srbije.

Maja Petrović - Vitki Gurman je blog o zdravoj ishrani i o tome kako da je bez puno napora i odricanja uvedemo u sve brži i stresniji način života. Ovde možete da saznate kako da se bolje organizujete, kako da izbegnete čarobne praškove i loše dijete. Otkrićete obmane sa šarenih kutijica koje vas mame u samoposlugama. Razmislićete dobro o svakoj reklami koju čujete. I prestaćete da tanjite novčanik i počećete da uz dobru klopu tanjite struk.

Una Ratković – Telekom Srbija Diplomirala na Akademiji lepih umetnosti na smeru Menadžment masovnih medija i novinarstvo, a potom na Fakultetu političkih nauka završila master studije i odbranila rad na temu „Globalizacija medija i medijski prostor Srbije“. Na početku karijere bavila se novinarstvom, a potom se otisnula u PR vode. Timu kompanije Telekom Srbija pridružila se 2012. godine i već pet godina je angažovana na poslovima koji su usko vezani za komunikaciju na internetu.

Dušan Srbljak
Rođen sam u Beogradu 20.10.1981. godine. Nakon završene srednje saobraćajne škole i mašinskog fakulteta posvetio sam se onome što volim najviše da radim – testiranje hardvera, softvera i gaming. 2009. godine sam osnovao PCAXE website i forum na kojima smo plasirali izuzetno detaljne recenzije, a logičan korak je bio da pređemo i na video formu te su osnovani PCAXE i AXE Gaming YT kanali.