Biografije učesnika

Marko Spalević je rođen u Beogradu 1993. godine. Profesionalnu karijeru u svetu medija započeo je 2012. godine kao deo tima Naxi radija. Nakon poslova novinara, reportera i voditelja, poverena mu je uloga PR menadžera ove medijske kuće čiji portfolio danas obuhvata: najslušaniju beogradsku radio stanicu "Naxi radio", nacionalnu mrežu radio stanica "Naxi Nacional", Naxi digital, Naxi portal, kao i radio stanice "Radio 3" i "Top FM". Bio je angažovan kao PR menadžer ovogodišnjeg predstavnika Srbije na Pesmi Evrovizije, grupe "Sanja Ilić i Balkanika", a tokom dosadašnje karijere može se pohvaliti saradnjom sa značajnim imenima regionalne muzičke scene. Obožava svet komunikacija i društvenih mreža, a među prijateljima je poznat kao najveći fan Instagrama!

Tijana Bogićević je srpska pop pevačica, prepoznatljiva po snažnom vokalu i karijeri koja je sinonim za kvalitet i istrajnost. Predstavljala je Srbiju na Pesmi Evrovizije 2017. godine u Kijevu, sa pesmom "In Too Deep". Evrovizijska publika i fanovi do danas prate njen rad, pa se pesma "In Too Deep" često nalazi u vrhu top listi koje objedinjuju omiljene evrovizijske numere poslednjih godina. Tijanina autentična pojava i fantastične glasovne sposobnosti odavno su poznate publici širom regiona, a njen prvi album "Čudo" ovog leta osvojio je region i postao nezaobilazni deo svih važnijih radio stanica i muzickih TV stanica. Fanovi na društvenim mrežama obožavaju njen humor i video sadržaje koje obavljuje, a njen život na relaciji Amerika - Srbija izaziva posebnu pažnju medija. Poznata je po hitovima "Tražim", "Nekako, nikako", "Čudo", "Hajde onda ništa", "Ti imaš pravo", "Tvoja"...

Sa njom ste se sigurno sreli na nekom od koncerata, koje je organizovala ili na nekom festivalu, koji je vodila. Možda vam je baš ona pomogla da se upoznate sa nekim od svojih rokenrol idola, a možda ste se sa njom nekada i probudili, a da to niste ni znali... Jovana Coka Stanković već skoro 15 godina radi kao muzički promoter, organizator koncerata i festivala. Koliko spava ne sme niko ni da je pita, pošto, kako sam Rock Radio piše ,,nekada direktno sa koncerta dođe na Jutarnji". Jao :) ,,Tvoj život - tvoja muzika" јеste ideja vodilja Rock Radija, ali i njena. Samo što ne može da se odluči gde da stavi akcenat, da li na ŽIVOT ili na MUZIKA... pa ih je izjednačila. Jer život jeste muzika, i uz muziku život jeste lepši i duži. I uz muziku život dobija veliko ,,Ž".

Prof. dr Danica Grujičić rođena u Užicu 30. avgusta 1959 godine. - Neurohirurg, načelnik odeljenja za neuroonkologiju, redovni profesor na Medicinskom fakultetu, prodekan za nastavu, šef katedre hirurgija sa anesteziologijom, predsednik komisije za psihoaktivne supstnace Ministarstva zdravlja, predsednik humanitarne organizacije Zdrava Srbija, član Međunarodne slovenske akademije nauke, obrazovanja, nauke i kulture, predsednik humanitarne fondacije za pomoć mladim talentima Zajedno za mlade - prof dr danica grujicic koja nosi njeno ime po želji studenata osnivača. - Srednju školu završila u Moskvi gde je i počela studije medicine. Medicinski fakultet završava u Beogradu sa prosečnom ocenom 9,6. Magistrirala 1987 a doktorirala 1996 godine. Od 2009 godine postaje redovni profesor na medicinskom fakultetu u Beogradu. Objavila je preko 250 naučnih radova kao autor ili koautor. - Pokretač je inicijative za ispitavnje posledica NATO agresije; član je upravnog odbra koordinacionog tela (formiranog od 5 ministarstava i naučika) koje ima za zadatak da ispita posledice NATO agresije, Učestvovala na tribinama širom Srbije u kojim je građanima prvi put otvoreno govorila o štetnim posledicama NATO agresije 1999. godine. - 2016 godine kreće javno da se bavi problemima mladih, širom Srbije održala više desetina tribina na kojima je razgovarala sa mladima o njihovim problemima. Njene objave na društvenim mrećama uvek zapale javnost govoreći o društvenim problemima. Kao rezultat tih tribina i svih inicijativa da se mladi organizuju. 2018 godine mladi širom Srbije osnivaju fondaciju Zajedno za mlade i daju fondaciji ime prof. dr Danica Grujičić. Fondacija ima za cilj finansiranje i stipendiranje najtalentovanije dece u Srbiji iz sveta nauke, umetnosti i sporta.

Silvija Nešić, vedra i bistra dvadesettrogodišnja studentkinja Muzičke akademije u Nišu, već osam godina radi kao vršnjačka edukatorka u romskoj zajednici. Poslednjih nekoliko godina, sa devojčicama romske nacionalnosti u Pirotu, ali i širom Srbije, deli znanje o dečijem braku i njegovim posledicama. Tim devojčicama ona je zvezda, dobar primer i uzor. „Često romske organizacije naglašavaju da je prosečan životni vek Romkinja 48 godina. Zašto je to tako? Upravo smo shvatili da je to zbog dečijih brakova koji uzrokuju rane trudnoće, a te rane trudnoće uzrokuju i rane abortuse. Shvatili smo da je rana udaja i razlog što se Romkinje ne školuju. A roditelji koji nemaju obrazovanje ne mogu da shvate njegov značaj za decu i sve gledaju kroz norme zajednice. Mi želimo da im damo do znanja da su one jednake, da mogu da se bore i za svoja prava, i za ekonomsku samostalnost pre svega “ kaže Silvija.

Gordana Plemić rodjena je 1971 u Nemačkoj,odrasla u Makarskoj, prelepom morskom gradiću.Život me davne 1989 doveo u Beograd i smestio u Zemun pored Dunava koji je,moje drugo more. Turizam je bio smer u kom sam krenula i školovala se ali nikada se njime nisam bavila. Majka troje dece,Igora,Anje i Alekse.Jako mlada sam postala majka pa je to od mene zahtevalo u tim nekim vremenima da radim mnoge poslove i na žalost ostajem bez istih jer uskladiti posao i roditeljstvo bilo je jako tesko. Uloga majke me je ipak najviše ispunjava pa je tako to postao i moj poslovni svet.U Udruženje Roditelj sam došla po neka pitanja i pomoć i tu ostala. Od 2011 sam aktivna u Udruženju .Završila razne edukacije koje su mi pomogle da svoje iskustvo prenesem dalje i svakako budem nekom novom mladom roditelju pomoć.Od 2016 godine sam direktorka Udruženja Roditelj.

Bratislav Bata Đorđević je bivši jugoslovenski košarkaš i košarkaški trener. Poznat je kao nekadašnji trener Crvene zvezde. Njegov sin, čuveni Aleksandar Đorđević danas je takođe košarkaški trener i selektor seniorske košarkaške reprezentacije. Celu igračku karijeru proveo je u Radničkom da bi u istom klubu započeo i svoju trenersku karijeru. Ipak, najznačajniji uspeh postigao je sa ekipom Crvene zvezde. Bio je trener ovog kluba tokom osvajanja titule Prvaka Jugoslavije 1972. godine.

Robert Čoban rođen je 27.07.1968. u Baču u Vojvodini, Republika Srbija. Srednju školu završio u Bačkoj Palanci, Pravni fakultet studirao u Novom Sadu. Od 1990. radi kao novinar - u početku kao novosadski dopisnik beogradskih "Večernjih novosti"; zagrebačke "Arene", sarajevskih "Naših dana". Sarađuje i u magazinima "Vreme" i "Stav". 1992. sa grupom studenata obnavlja izlaženje studentskog mesečnika "Index". Posle dva broja sledi smena celokupne redakcije i pokretanje "Nezavisnog index"-a koji će kasnije promeniti ime u "Svet" iz kojeg je nastala izdavačka kuća Color Press Grupa. Danas na čelu Color Press Grupe najvećeg izdavača magazina u regionu sa kompanijama u svih 6 republika - 84 magazina, 21 internet portal i preko 50 konferencija i festivala godišnje. U porfoliju kompanije nalaze se i brojni licencni naslovi: "The Economist", "Diplomacy & Commerce", "Hello!", "Brava Casa", "Gloria", "Story", "Grazia" i brojni drugi. Među konferencijama koje Color Press Grupa organizuje - nalaze se i: "Pro Femina", "Food Talk", "The Economist: Svet u...", "Digital", "Book Talk", "CSR Srbija", "Serbia Goes Green", "Teen Talk" i mnoge druge.

Dobrinka Kuzmanović, docentkinja na Departmanu za psihologiju Fakulteta za medije i komunikacije u Beogradu. Doktorsku disertaciju u okviru koje se bavila izučavanjem digitalne pismenosti kod mladih odbranila na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Višegodišnja saradnica Instituta za psihologiju, gde je angažovana na većem broju istraživačkih projekata iz oblasti obrazovanja i razvoja mladih. Najvažniji međunarodni projekti u koje je uključena kao istraživač su: OECD/PISA – Programme for International Student Assessment, OECD/TALIS – Teaching and Learning International Survey, Global Kids Online, EU Kids Online, dok su najvažniji nacionalni projekti: Škola bez nasilja – ka sigurnom i podsticajnom okruženju za decu, Bezbedno školsko okruženje, Istraživanje elektronskog nasilja u osnovnim i srednjim školama u Srbiji, Bezbedan internet za celu porodicu itd. Tokom poslednjih godina intenzivno se bavi izučavanjem digitalnih veština učenika i nastavnika, ponašanjem mladih na internetu, digitalnim nasiljem itd. Autorka i koautorka više naučnih članaka i monografija od nacionalnog i međunarodnog značaja (Digitalno nasilje - prevencija i reagovanje, Mladi u svetu interneta, Global kids online Serbia: Balancing between Opportunities and Risks) http://dobrinkakuzmanovic.weebly.com/

Marina Arsić ima 19 godina, studira na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu (Turski jezik i književnost) i razlikuje se od druge dece/tinejdžera. Ima veliki ožiljak na licu i zbog toga je celo njeno odrastanje u najmanju ruku bilo izazovno. Zbog toga je njen lični cilj da stane na put diskiminaciji i procenjivanju ljudi na osnovu fizičkog izgleda. Strah od mišljenja većine prevazišla je vrlo mlada, kada je imala samo 14 godina i sada želi svoju priču da podeli i sa drugim mladim ljudima i na taj način im pomogne.

 

Marija Matić, Direct Media Media planning Director u Direct Mediji sa 17 godina iskustva u industriji. U Direct Mediji je od osnivanja 2001. Kao direktor za medija planiranje, upravlja procesima planiranja i strateškog pozicioniranja medijskih kampanja, kao i sektorima za istraživanja i kreativu u Direct Mediji. Učesnik je preko 50 konferencija i panela u Srbiji i regionu, a svoje zanje prenosi mladim liderima i kroz interne edukativne programe Dajrekt Medije. Prvi je moderator modula mediji edukacijskog projekta IAA Srbije AcademIAA a sada je član Organizacionog odbora ovog projekta. Kao član Radne grupe IAA za izradu profesionalnog kodeksa Srbije u marketing komunikacijama i advertajzingu učestvovala je u pisanju Kodeksa.

Marijana Jaćimović - Asocijacija sistemskih terapeuta u Beogradu – porodični terapeut - Filozofski fakultetu u Beogradu – diplomirani pedagog - Prihvatilište za urgentnu zaštitu zlostavljane dece – zadužena za rad sa adolescentima i decom i njihovim porodicama na oporavku i integraciji traumatskog iskustva. - Član Jedinice za podršku deci žrtvama u krivičnom postupku. Zadužena za forenzički intervju, za podršku tužiocu i sudiji prilikom uzimanja iskaza od deteta, kao i za proces pripreme deteta i porodice za suđenje i terapijski proces sa detetom u cilju prevladavanja traumatskog iskustva. Porodični terapeut u Savetovalištu za porodice dece na smeštaju u našoj ustanovi, kao i porodice po uputu Gradskog centra za socijalni rad. - Radila dve godine kao savetnik za roditelje na Roditeljskom telefonu i dve godine kao savetnik na Nacionalnoj SOS dečjoj liniji (deca I mladi do 26) - Trener Bazičnog programa rada u Centru za zaštitu odojčadi dece I omladine, obuka zaposlenih - Trener programa obuke ''Prava deteta u sistemu alternativne brige'' – deca u sistemu - Trener programa obuke za zaposlene u pravosuđu – Unapređenje zaštite dece žrtava i svedoka krivičnih dela – multisektorski pristup - Preko 15 godina rada na različitim projektima dečjih prava, konsultacije sa decom, rad na terenu, pisanje projekata, obuke za zapošljavanje mladih iz ranjivih grupa, podrška u zapošljavanju.

Danica Nenadović ima 20. godina i pripada generaciji Z. Završila je Drugu ekonomsku školu u Beogradu, a trenutno je na trećoj godini na MEF fakultetu. Društveno je angažovana i predsednik je Studentskog parlamenta na MEF-u. Svoje znanje, veštine i sposobnosti pokazala je na takmičenjima poput besedništva i case study izazovima, kao i u oblastima menadžmenta, marketinga i organizacionih veština. Dobra je u organizaciji i sa lakoćom komunicira sa velikom skupinom ljudi. Uživa da daje podršku drugima da osete ukus borbe. Ove godine izabrana je za predstavnika MEF fakulteta u Rusiji na kampu pod nazivom ,,RANEPA Summer campus“. Smatra da je veliko iskustvo stekla tokom boravka u Rusiji, kao i da je ostvarila veliki broj kontakata sa kolegama iz drugih zemalja i time postala deo intelektualne svetske omladinske mreže. Takođe je jedan od organizatora internacionalne konferencije pod nazivom Wave your skills , koja će se održati na proleće 2019. godine, pod pokroviteljstvom MEF fakulteta. Njen životni moto je: ,,Način na koji radiš male stvari determiniše način na koji radiš sve u životu“.

Jelena Vukić (ex Trninić) je Beograđanka, ali živi i radi u Crnoj Gori. Više od deceniju se bavila manekenstvom i stekla ogromno iskustvo. Nešto manje od godinu dana postoji sajt za mlade Mravinjak.me koji je osnovala a koji se bavi tinejdžerima u želji da se ovoj nepravedno zapostavljenoj starosnoj grupi pruži sajber mesto namenjeno samo njima, gde će dobijati sve ono što žele da znaju a nemaju koga da pitaju a usput se i malo obrazovati. Iako je sajt u početku koncipiran kao lokalni, ubrzo se njegov uticaj raširio na celu Crnu Goru i region. Jelena je odnedavno i saradnik na psihološikm radionicama za mlade OCD Portret iz Bara, a inače radi i kao stručni saradnik NTC sistema učenja sa decom od 7- 11 godina (predpubertetskog uzrasta).Po struci je diplomirani pravnik.

"Istetovirani tip obrijane glave i kamenih mišića, koji nas je dočekao na proplanku spaljenom vrelim suncem, ponašao se potpuno suprotno svojoj pojavi. Iza opasnog izgleda krio se srdačan, duhovit i vedar tip, koji se prosto čudi koliko je život lep". Ovako je magazin Men's Health opisao susret sa Markom Mažarom, fitnes trenerom i sportskim novinarom iz Beograda. Kada smo ga pitali da nam u par reči opiše šta sve radi i čime se bavi, Marko je citirao profesora Vladimira Koprivicu sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, koji je rekao da je Marko - "čovek ideja". A on dodaje: "Cvi imaju ideje, ali ne i realizaciju". Što se tiče realizacije njegovih ideja, osnivač je fitnes programa Boot Camp Serbia, koji treniraju ragbisti reprezentacije Malte, deca u Austriji, studenti na "Dif"- u gde radi kao saradnik, takođe je zadužen i za rekreaciju na najvećem studentskom forumu u regionu - "Forum Vlasina", ali i rekreativci svih uzrasta u sklopu projekta na koji je najponosniji - "Fitnes na otvorenom", besplatne treninge za građanstvo koji se održavaju na Košutnjaku. Iako sve to odiše ozbiljnošću, Marko voli i da se opusti tako što popije pivo, ali tek posle izazova, koje pravi čak i na koncertima. Životni moto mu je: "Izađi iz zone komfora, tek tada nastaju dobre stvari".