Odbrojavamo do početka:

Jasmina Đukić diplomirana je psihološkinja i psihoterapeut. Savjetovanjem se kontinurano bavi već osam godina. Njeni klijenti su djeca, adolescenti, odrasli, parovi i porodice. Radila je kao consultant, trener i kao savjetnik za lični i profesionalni razvoj za mnoge domaće i strane organizacije kao što su Sistem Ujedinjenih Nacija, Juventas, Cemi, HELP, GIZ i slično, te posjeduje veoma bogato iskustvo u radu sa pojedincima, grupama i organizacijama. Saradnja sa akreditovanim Evropskim institutom za psihoterapiju, European Accredited Psychotherapy Training Institute - Gestalt Psychotherapy Training Institute Malta obezbjedila joj je sticanje znanja od najpriznatiji EU prestavnika geštalt psihoterapije. Autorka je i vlasnica prvog sajta Geštalt psihoterapije u Crnoj Gori (www.gestaltzona.me). Stručni je saradnik magazina “Ljepota&Zdravlje”; Portala “Vijesti” Dnevnih novina “Dan”, te portala lajfstajl magazina “BG Online”. Takođe, specijalizovana je za rad u oblasti ljudskih resursa, trenutno pored private psihološke i psihoterapijske prakse, obavlja poslove načelnice za razvoj ljudskih resursa. U svom radu usmjerena je na holistički pristup čovjeku. Integriše znanja iz oblasti psihologije, psihoterapije, rada na tijelu i kreativnosti. Autorica je brojnih studija, programa i priručnika koji se tiču unapređenja ličnog i profesionalnog razvoja.

Biljana Jovanović Majka četvoro djece Maša 23 god Jakša 19 god Andjela 4 god Dusan 3 god Rodjena 10.aprila 1972 u Skoplju Diplomirani ekonomista Radim ka Savjetnik za poslovnu politiku u Aerodromima Crne Gore Radila kao profesor u Ekonomskoj skoli, zatim za Savjetodavnu kancelariju Evropske Unije pri kabinetu Predsjednika Vlade Crne Gore, U Evropskoj Agenciji za Rekonstrukciju, UNDP Od 2003 AERODROMI Crne Gore, angazovana na velikim infrastrukturnim projektima izgradnje I modernizacije aerodrome u Podgorici I Tivtu

Miroslava-Mima Ivanović je rođena 09.05.1990. godine u Kotoru, gdje je završila osnovnu školu a potom Gimnaziju Kotor 2009. godine. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore s prosječnom ocjenom A (9.87). U UMHCG je aktivna od 2006. godine, kada je učestvovala na Ljetnjoj školi. Bila je polaznica treninga za obuku trenera/trenerica u okviru projekta „Ka inkluziji u srednjem obrazovanju u CG“ 2008. godine nakon kojeg je dobila sertifikat za trenericu. Od februara 2013. godine je zaposlena UMHCG kao koordinatorka programa. Redovno drži predavanja i radionice za studente i srednjoškolce, kao i za druge ciljne grupe u organizaciji UMHCG i drugih NVO, kao i Ministarstva za ljudska i manjinika prava. Članica je Savjeta za pitanja osoba s invaliditetom Glavnog grada. Učestvuje i učestvovala je u nekoliko radnih grupa za izradu dokumenata koja se bave pravima osoba s invaliditetom. Solidno govori engleski jezik, a poznaje i italijanski i španski.

Almir Seferović je rođen 20. septembra 1990. godine u Baru. Osnovnu školu je završio u Ulcinju, a potom upisuje srednju školu u Resursnom centru za djecu i mlade Podgorica. Završio je specijalističke studije na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore, gdje trenutno pohađa magistarske studije. Maternji mu je albanski jezik, a pored toga dobro govori crnogorski i služi se engleskim jezikom. Pohađao je Školu retorike u organizaciji FDES i školu računara. Od UNHCR posjeduje Sertifikat o završenim pravnim klinikama. Aktivan je član UMHCG u kojem je pohađao i učestvovao u brojnim aktivnostima.

Andrea Mićanović rođena je 14. novembra 1998. godine i živi u Podgorici. Učenica je četvrtog razreda Gimnazije „Slobodan Škerović“, a osnovnu školu „Savo Pejanović“ završila je sa diplomom „Luča“ i titulom Đaka generacije. U martu 2015. godine na Generalnoj skupštini Unije srednjoškolaca Crne Gore, izabrana je za PR menadžerku, a kasnije i potpredsjednicu Upravnog odbora ove organizacije, koja promoviše važnost učešća srednjoškolaca u procesima donošenja odluka u vezi sa svim aspektima njihovog obrazovanja, omogućava im brže, lakše i efikasnije djelovanje i poboljšava njihov status u društvu. Kroz svoje djelovanje unutar ove organizacije, Andrea radi na jačanju i promovisanju uloge učeničkih parlamenata u srednjim školama u Crnoj Gori i podstiče srednjoškolce da se uključe u tokove omladinskog aktivizma i na taj način doprinesu kako sopstvenom razvoju, tako i razvoju svoje zajednice. Kao član Debatnog i Volonterskog kluba u svojoj školi, ostvarila je zapažene rezultate na debatnim takmičenjima i bila dio velikog broja volonterskih akcija, koje su imale za cilj pružanje pomoći pripadnicima romske populacije, djeci sa smetnjama u razvoju, kao i djeci bez roditeljskog staranja i sl. Više puta predstavljala je Crnu Goru na međunarodnim omladinskim kampovima i učestvovala na brojnim seminarima i konferencijama širom Evrope, koje su se ticale omladinskog aktivizma, volonterizma, ljudskih prava, govora mržnje na internetu i sl. Voli da piše i član je Foruma mladih pisaca u okviru Kulturno - informativnog centra „Budo Tomović“ u Podgorici. Svoje slobodno vrijeme najčešće provodi sa svojom porodicum, u šetnji sa prijateljima ili čitajući.

Nina Žižić-pjevačica.
Rođena 20. aprila 1985. godine u Niksicu. Muzicku karijeru zapocela sa 18 godina. Godinu dana je bila clanica grupe Negre zajedno sa Milenom Vucic i Jelenom Kazanegrom. Deset godina unazad gradi solo karijeru koju cine ucesca na mnogim festivalima iz regiona. Paznju sire javnosti je privukla ucescem na Evroviziji 2013. gdje je sa kotorskim rep sastavom Who See predstavljala Crnu Goru sa pjesmom Igranka.

Anja Drobnjak je diplomirani ekonomista, radi kao Projekt menadžer u UNICEF Laboratoriji inovacija za mlade "Kreaktivator". Zanima je sve što je vezano za digitalni marketing i ponosna na to što je dio Digitalizuj.me tima, gdje je okružena fenomenalnim ljudima uz čiju pomoć može kontinuirano da napreduje. Na Univerzitetu u Varšavi se zaljubila u ekonometriju, što je prouzrokovalo veliku želju za doktoratom u ovoj oblasti. Voli sve što vole mladi (naučnu fantastiku i metal muziku), uživa u knjigama i učenju novih stvari.

Milena Pajović - tridesetogodišnja modna blogerka zarobljena u tijelu državne službenice . Iz dva pokušaja modni bloger , prvi put od 2012 do 2015 a drugo oživljavanje oktobar 2016 godine uz tim blogera na portalu Modni ritam . Status - glamurozni samohrani socijalni slučaj !

Ljiljana Golubović je osnovnu školu i gimnaziju završila u Nikšiću. Fakultet, magistarski studij, specijalizaciju socijalne medicine sa organizacijom i ekonomikom zdravstva i doktorat završila na Stomatološkom i Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, BiH. Radi u Institutu za javno zdravlje - Centar za promociju zdravlja od 2001. godine gde se bavi problematikom javnog zdravstva. Jedna od prioritetnih oblasti kojim se bavi su nacionalna istraživanja koja se odnose na procjenu kvaliteta života, životnih stilova i zdravstvenih rizika stanovništva Crne Gore. U okviru poslova koje se odnose na oblast bolesti zavisnosti, bila je (i sada je) član radne grupe za izradu dokumenata „Pregled situacije u državi“ i „Info mape“ 2009. god. u okviru Projekta EMCDDA Saradnja sa zemljama Zapadnog Balkana (CARDS-EMCDDA projekat). Kao edukator učestvovala je u realizaciji projekta UNODC, NVO „Cazas“ “Program osnaživanja porodice za mlade od 10-14 godina” 2013. i 2014. godine. Takođe je bila član istraživačkog tima u provođenju Pilot General Population Survey on Substance Use in Montenegro, 2014. godine i sada je član istraživačkog tima za General Population Survey on Substance Use in Montenegro 2017.

 

 

Dušica Vugdelić novinarstvom je počela da se bavi na Radiju Budva. Uslijedio je angažman na Elmag televiziji, pa RTCG, Televiziji In i MBC-u, te kao urednica i voditeljka emisije „5 do 5“ na Televiziji Atlas. Ne voli formu i život „po knjizi“. Kaže da se užasava predrasuda i malograđanštine. Vjeruje da je život lijep - bez obzira na sve.

Jelena Kaluđerović je menadžerka za komunikacije i marketing. Blogerka. TV voditeljka. Strastveni ljubitelj komunikacija, interneta i društvenih mreža. Živi u Budvi. Uživa u putovanjima, fitnessu, sportu, prirodi, planinarenju, modi. Voli da pomaže ljudima. Suosnivač je humanitarne organizacije “Pomoć u srcu”. Osnivač je ličnog bloga www.jelenakaludjerovic.com, koji predstavlja spoj njenih interesovanja, stila života i profesije. Zaljubljena je u ljepote Crne Gore. Želi da pokaže svima da je Crna Gora jedna od najljepših zemlja na svijetu.

Marko Pešić rođen je 05.05.1994. u Podgorici. Završio je Osnovnu školu „Sutjeska“ i Gimnaziju „Slobodan Škerović“ sa diplomom Luča. Trenutno je student IV godine Ekonomskog fakulteta Univerziteta CG. Muzikom je počeo da se bavi od svoje 7 godine, a završio je i Muzičku školu „Vasa Pavić“ u Podgorici. Jedan je od osnivača i članova benda Highway koji je svoje prvo javno pojavljivanje imao na regionalnom muzičkom takmičenju „X Factor“. U konkurenciji od 12 000 takmičara, Marko je sa bendom Highway(Petar i Luka) zauzeo 4. mjesto kao jedini crnogorski predstavnici koji su se našli u finalu tog takmičenja. Sa bendom je predstavljao Crnu Goru na Eurosongu 2016. u Stokholmu. Bend Highway imao je brojne javne nastupe i koncerte širom regiona, a neki koji se izdvajaju su nastupi sa Sergejom Ćetkovićem, Željkom Joksimovićem, Massimom Savićem, Knezom kao i nastup pred koncert Robbie Williamsa na beogradskom Ušću. Bend je najprepoznatljiviji po specifičnom pop/rock zvuku i autorskim pjesmama. Pored muzičkog života, Marko je trenutno student povjerenik Ekonomskog fakulteta, član parlamenta Univerziteta CG i član Savjeta za visoko obrazovanje.

Tijana Žegura je rođena 1979. godine u Podgorici. Osnovnu i srednju školu, gimnaziju opšteg usmjerenja, završila je u Danilovgradu i dobitnik je diplome Luča. Osnovne studije je završila na Fakultetu političkih nauka u Podgorici, studijski program Socijalna politika i socijalni rad. Tijana je majka Jovane, Darije, Hane i Relje. Od 2004. godine je aktivista civilnog sektora u Crnoj Gori, kada počinje i njen angažman u Juventasu. Jedan je od osnivača programa smanjenja zdravstvene, socijalne i kriminogene štete osoba koje imaju istoriju bolesti zavisnosti u Crnoj Gori. U ovom programu, koji uključuje direktan rad sa korisnicima droga, zatvorenicima i seksualnim radnicama, i danas radi na poziciji programskog direktora Juventasa. Učestvovala je u izradi brojnih nacionalnih strateških dokumenata, a posjeduje i sertifikat za Savjetnika pri dobrovoljnom i anonimnom testiranju na HIV, izdatog od strane Instituta za javno zdravlje Crne Gore. Kao koordinator dijela istraživanja učestvovala je u sprovođenju 4 nacionalne bio-bihejvioralne studije sa seksualnim radnicama, te 4 sa osobama koje injektiraju droge. Koautor je mnogobrojnih informativnih materijala koji se tiču rizičnih ponašanja osoba koje koriste droge, izdatih od Juventasa, ali I izvještaja prema međunarodnoj zajednici po pitanju stanja ljudskih prava, socijalne I zdravstvene zaštite ranjivih grupa sa kojima radi. Volontira u udruženju Roditelji. Pored toga, član je Odbora direktora Mreže za tretman opoidnih zavisnosti Jugoistočne Evrope, potpresjednica Upravnog odbora Mreže za politike o drogama Jugoistočne Evrope i predstavnica Jugo-istočne Evrope u Upravnom odboru EvroAzijske mreže smanjenja štete. Dobitnica je prve nagrade za profesionalce mlađe od 35 godina na " 4. Samitu Jadranske regije o tretmanu bolesti zavisnosti i 1. Crnogorskim psihijatrijskim danima sa međunarodnim učešćem, oktobar 2009. Tijana živi i radi u Podgorici.

Marina Vujačić je rođena 25.06.1986. godine u Nikšiću. Osnovnu školu „Branko Višnjić“ završila je 2001. godine u Goliji, gdje je i rođena, a potom gimnaziju „Stojan Cerović“ 2005. godine u Nikšiću. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Nikšiću 2009. godine, Studijski program za sociologiju. Od 29. avgusta 2011. godine Marina je izvršna direktorica Udruženja mladih sa hendikepom Crne Gore u mandatu od pet godina. Prije stupanja na funkciju u UMHCG je pohađala Školu o ljudskim pravima osoba s invaliditetom i ECDL kurs računara, nakon čega je dobila sertifikate o uspješnoj obuci. U toku pripravničkog je bila voditeljka (facilitatorka) na Konferenciji ljudskih prava osoba s invaliditetom, u organizaciji UMHCG, a potom i na mnogim drugim konferencijama, okruglim stolovima i sl. Autorka je ili koautorka brojnih publikacija i izvještaja, kao i Studije praktične politike na temu profesionalne rehabilitacije i zapošljavanja osoba s invaliditetom. Posebno voli diskusije na teme iz oblasti ljudskih prava i svih tema iz oblasti invaliditeta. Često drži predavanja različitim ciljnim grupama na temu ljudskih prava osoba s invaliditetom, zabrane diskriminacije, inkluzivnog obrazovanja, afirmativne akcije i izjednačavanja mogućnosti, društvenih stavova i odnosa medija kroz istoriju prema osobama s invaliditetom… Trenutno je, kao predstavnica NVO, članica Vladinog Operativnog tijela zaduženog za sprovođenje Strategije informisanja javnosti o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji 2014 – 2018, Savjeta za razvoj NVO za period 2014.-2018. Za oblast djelovanja- razvoj i zaštita ljudskih prava i Sektorskog monitoring odbora za IPA IV komponentu – razvoj ljudskih resursa, formiranog od strane Ministarstva rada i socijalnog staranja. Kourednica je za oblast – Ljudska prava – Koalicije za praćenje pregovora s EU za poglavlje 23 – Pravosuđe i temeljna ljudska prava i u tom dijelu je odgovorna za ljudska prava osoba s invaliditetom. Na portalu Vijesti posjeduje blog i na njemu obrađuje i analizira različite teme iz oblasti društva. Pored sopstvenog bloga piše tekstove i za časopis „Pogled“, kojeg izdaje Inženjerska komora Crne Gore. U emisiji „Bez rezerve“ koju emituje TV Atlas, jedno vrijeme je bila angažovana kao stručna saradnica. Koordinatorka je portala Disabilityinfo.me. Pored toga u UMHCG koordinira Programom za obrazovanje i edukaciju. Služi se engleskim i italijanskim jezikom.

Jasmina Đorđević je savjetnica za istraživanje i programe Zavoda za školstvo Crne Gore, takođe i rener za istoriju, inkluzivno obrazovanje, mir, tolerancija i interkulturnu saradnju, interaktivnu obuku (trener za trenere), istoriju religije

Željka Stevović je specijalista ginekologije i akušerstva od 2007.g. Radi kao izabrani doktor za žene u Domu zdravlja Podgorica. U Savjetovalištu za mlade radi tri puta nedjeljno od 2011.g.

Slaviša Grubiša je glumac, ali radi i kao PR Kotorskog festivala pozorišta za decu. Diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti, Odsek za glumu u klasi profesora Branimira Popovica. Završio je postdiplomske studije i diplomirao sa predstavom Tigar. Član je organizacionog tima i vođa sektora za animaciju Kotorskog festivala dečjeg pozorišta u periodu od 2010 do 2014 godine. Od 2015 godine radi kao PR Kotorskog festivala dečjeg pozorišta. Odigrao veliki broj uloga u predstavama sirom Crne Gore. Uključen u rad sa decom i mladima.

Marija Marković rođena je u Baru 1983.god. Osnovnu (muzičku) i srednju školu završila u matičnom gradu. Filološki fakultet (Odsjek Francuski jezik i književnost) završila u Beogradu. Nepunu godinu provela na usavršavanju u Parizu, na Univerzitetu za strance. 2008. i 2009.radila kao novinar, urednik i voditelj Jutarnjeg programa RTV Corona. Od 25.oktobra 2010.god.na poziciji voditeljke Jutarnjeg programa TVCG.

Dušanka Vujović Lacmanović rođena je u Pljevljima 1986. godine. Završila je Visoku zdravstvenu škola strukovnih studija u Beogradu, gde je 2010. godine diploirala na temu mu “Ulkus na želudcu i dvanaestopalačnom crijevu“ sa ocjenom 10 (deset). Stručni/državni ispit pri Ministarstvu zdravlja Crne Gore položila je 2011. godine. Radila pri projektu Ministarstva zdravlja Crne Gore na temu “Jačanje kapaciteta za prevenciju bolesti koje se prenose putem hrane”. Bila je članica “Vital Track” karavana zdravlja. Radila je u JU “Dnevni centar za djecu i omladinu sa smetnjama i teškoćama u razvoju “ u Pljevljima. Imala je svoju emisiju na TV 777 “Naš recept”, čija je glavna tema bila zdrava ishrana. Njeni članci izlaze u dnevnim novinama “Dan”, takođe i u elektronskoj štampi ( monnamagazin.me), kao i na portalu Roditelji.me. Saradnik je u PZU “International Medical Centru” u Podgorici, kao i u PZU “Milmedica” u Budvi, gdje pored konsultacija, radi i test netolerancije na hranu na 349 namirnica. Od marta 2015. godine počinje s radom u Javnoj predškolskoj ustanovi” Vukosava Ivanović Mašanović“ u Baru, na radnom mjestu nutricioniste- dijetetičara. Od 6. do 8. novembra 2015. godine bila je učesnik 3. Međunarodnog kongresa nutricionista u Zagrebu.

Vesna Kraljević – rođena 1987.godine u Podgorici gdje je i danas živi i radi. Magistar je psihologije, zaposlena kao psihoterapeut u NVO „Asocijacija za demokratski prosperitet (ADP) –Zid“ pri njihovom „Savjetovalištu Entera-Podgorica“ specijalizovanom za tretman i pomoć osobama sa problemom kockanja i članovima njihovih porodica, jedinom specijalizovanom centru ovakve vrste u Crnoj Gori. Savjetnik je u psihoterapiji u pravcu Transakciona anliza koji je jedan od najpriznatijih i najboljih psihoterapisjkih pravaca, praktičar P.E.A.T. metoda i Smijeh Joga terapeut. Svoje radno iskustvo kao psiholog sticala je, pored privatne prakse, i u radu sa djecom sa smetnjama u razvoju i autizmom, u osnovnoj školi, a dugogodišnji je saradnik multinacionalne istraživačke agencije „IPSOS“ gdje radi kao istraživač na istraživanjima tržišta i javnog mnjenja u raznim oblastima. Pri „ADP-Zid“ Vesna je sprovela brojne preventivne radionice na temu patološkog kockanja, osmislia i sprovela trening za vršnjačke edukatore o problemu kockanja, čest je gost u medijima kada je u pitanju tema zavisnosti od kockanja jer je jedna od rijetkih u Crnoj Gori koja je specijalizovana za ovu oblast. Pored samog sprovođenja tretmana, svojom misijom smatra i edukaciju ljudi, naročito mladih, o rizicima koje kockanje nosi sa sobom i podizanje svijesti da kockanje može prerasti u bolest zavisnosti koja je podjednako opasna kao i ostale bolesti zavisnosti.

Marija Perović je reditelj dva dugometražna igrana filma, free-lance filmski i televizijski reditelj i scenarista, kreativni direktor internacionalnog TV festivala Bar 2011/2012/2013/2014, vanr. prof na predmetima filmska i televizijska režija ( studijski program FTV režije) i scenario (studijski program produkcija) na Fakultetu dramskih umjetnosti – Cetinje, Crna Gora. Kolumnista dnevnih novina „Pobjeda“, jedan od osnivača producentske kuće “Katun movies“, član odbora za filmsku umjetnost, CANU, alumni JFDP programa-USA, ljetnji semestar na Univerzitetu Austin, Texas 2010, član međunarodnog udruženja filmskih kritičara FIPRESSCI, predsjednik Udruženja filmskih stvaralaca Crne Gore (2002-2008), urednik prve filmske edicije u Crnoj Gori, izdanje Nova Knjiga, Podgorica. Obrazovanje: Fakultet dramskih umetnosti Beograd, student doktorskih umetničkih studije, druga godina. Fakultet dramskih umetnosti Beograd : Diplomirani filmski i televizijski reditelj, Filozofski fakultet Beograd, odsjek - istorija umjetnosti, druga godina, Beograd. Gimnazija – prirodno matematički smjer, Nikšić.

Anđela Dragović je rođena 4. juna, 1997. godine u Beranama. Osnovnu i srednju školu završila je u Resursnom centru za djecu i mlade Podgorica. Trenutno je na II godini Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore u Podgorici. Anđela se bavi muzikom, voli pozorište i književnost. Često na događajima koje organizuju organizacije osoba s invaliditetom i Paraolimpijski komitet Crne Gore izvodi crnogorsku himnu. Članica je Kulturno-informativnog centra” Homer”, gdje učestvuje u “amaterskom pozorištu za slijepe”. Učestvovala je na Međunarodnom kazalištu slijepih “Blind in theatre” u Zagrebu. Učestvovala je i u izvođenju pozorišne predstave “Slijepi” u realizaciji Alternativne teatarske aktivne kompanije (ATAK) po tekstu Morisa Meterlinka u režiji crnogorskog reditelja Željka Sošića, a potom i u dokumentarnom filmu radnog naslova „Slijepi“ u režiji Senada Šahmanovića, po konceptu Stefana Boškovića. Pohađala je Školu samostalnog života u organizaciji Udruženja mladih sa hendikepom Crne Gore i brojne druge obuke i radionice.

Aleksandar Dedović je rođen 01. Januara 1966.g. u Nikšiću. Profesor je srpskohrvatskog jezika i književnosti i magistrant na studijama bezbjednosti. Osamnaest godina je proveo u humanitarnim misijama širom svijeta i obavljao različite pozicije od Oficira za vezu do Direktora programa. Najduže je bio angažovan u ARC-u (American Refugee Commitee) Jedan je od osnivača ALFA Centra, nevladine organizacije iz Nikšića koja od 2006.te godine u Crnoj Gori i regionu realizuje projekte iz oblasti bezbjednosti. Za svoj rad je nagrađen sa jedanaest međunarodnih i osam domaćih nagrada i priznanja

Saša Mijović je rođen 14. 08. 1973. godine u Podgorici. Osnovnu i srednju školu završio u Podgorici. Oženjen je i otac dvoje djece. Jedan je od osnivača NVO 4 Life, predsjednik Skupštine i izvršni direktor organizacije. Pohađao je veliki broj treninga, obuka, seminara i konferencija u zemlji i svijetu vezanih za problem narkomanije, hepatitis i HIV/AIDS- a. Osam godina obavlja posao individualnog i grupnog terapeuta za zavisnike/ce od droga i drži edukativna predavanja na temu narkomanije širom Crne Gore. Učestvovao u izradi programa rehabilitacije i resocijalizacije zavisnika/ca od droga “Program 4 Life”. Pokrenuo, organizovao i koordinisao prve dvije godine (2013., 2014.) kampanju “Mjesec borbe protiv droge”. Član je Upravnog odbora DPNSEE (Mreža za politike droga u jugoistočnoj Evropi). Bio je član radne za izradu Zakona o uslovnoj slobodi i kazni rada u javnom interesu. Od 12. 05. 2016. član je Komisije za droge Ministarstva zdravlja Crne Gore. Autor je priručnika "Put zavisnika". Koautor je studije "Položaj zavisnika/ca od droga u crnogorskom društvu". Učestvovao je u izradi Nacionalne strategije za borbu protiv droga u Crnoj Gori 2013-2020 i Akcionog plana. Pohađao je veliki broj obuka, seminara, treninga, konferencija u zemlji i svijetu.

Marija Vujović diplomirala je na Muzičkoj akademiji na Cetinju, i na Fakultetu Političkih nauka u Podgorici na odsjeku za novinarstvo. Tokom prethodnih više od 15 godina radila u najvažnijim crnogorskim medijima, kao i za čuvenu muzičku stanicu MTV gdje je bila talent skaut i PR savjetnik za Crnu Goru. Pored bogate novinarske karijere u javnosti je poznata kao PR lice čuvenog EXIT festivala u Novom Sadu i njegovog ljetnjeg izdanja crnogorskog Sea Dance festivala, za koje i danas radi, i to na poziciji marketing menadžer za internacionalnu promociju.